flag Судова влада України

ПРАВИЛА  ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ І СУДДІВ ЛЕНІНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА ДОНЕЦЬКА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
             1. Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
             Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
             Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
             Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
              2. Правила внутрішнього трудового розпорядку для суддів і працівників Ленінського районного суду міста Донецька (далі – Правила), поширюються на суддів і всіхпрацівників суду.
               3. Метою правил є забезпечення трудової дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці шляхом створення необхідних умов для нормальної високопродуктивної роботи, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових обов'язків.                             
             Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного впливу.
              4. Правила встановлені з урахуванням Закону України “Про державну службу”. Діяльність працівників ґрунтується на таких основних принципах:
·служіння народу України;
·демократизму і законності;
·гуманізму і соціальної справедливості;
·пріоритету прав людини і громадянина;
·професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі;
·персональної відповідальності за виконання службових обов'язків і дисципліни;
·дотримання прав та законних інтересів органів місцевого і регіонального самоврядування;
·дотримання прав підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян.
            5. Усі питання, пов'язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються ТУ ДСА, головою суду і керівником апарату суду в межах наданих їм актами законодавства повноважень, а у випадках, передбачених законодавством України, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.
                                      II. ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ, ПЕРЕМІЩЕННЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ
            6. Призначення та звільнення працівників здійснюється:
-          суддів суду – Президентом України, а в разі безстрокового обрання – Верховною Радою України;
-          голови та заступника голови суду – Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів.
-          керівник апарату суду, його заступник – начальником ТУ ДСА в Донецькій області за поданням голови суду.
-          помічників суддів – керівником апарату суду за поданням судді.
-          всі інші працівники суду – керівником апарату суду
       При прийнятті на державну службу для спеціалістів може встановлюватись випробування терміном до шести місяців.
            7. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на  посаду державного службовця, може проводитись стажування терміном до двох місяців.
            8. Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу документи, подання яких не передбачено законодавством.
            9. З наказом про прийняття працівника на роботу (про призначення на посаду) він ознайомлюється під розписку в особовій картці, в якій повторюється відповідний запис в трудовій книжці.             
 
 
 
В наказі зазначаються назва професії (посади) відповідно до штатного розпису та умови оплати праці.
            Допуск до роботи новопризначених працівників провадиться тільки після видання відповідного наказу.
           10. До початку роботи за укладеним трудовим договором, або у разі переведення працівника на іншу роботу в суді, керівництво суду зобов»язане:
-  роз»яснити працівникові його права та обов»язки і інформувати під розпис про умови праці.
- ознайомити працівника із Законом України «Про державну службу України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів України», Законом України «Про боротьбу з корупцією», положенням про   Державну судову адміністрацію України.
- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами
 - проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони. 
        11. На всіх працівників ведуться трудові книжки у порядку, встановленому чинним законодавством.
        12.Припинення трудового договору з працівниками може мати місце тільки з підстав, передбачених законодавством.
         Працівник має право за власним бажанням розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво за два тижні У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (випадки, передбачені ч.1 ст.38 КЗпП України) керівник апарату суду повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Після закінчення строку попередження працівник має право припинити роботу, а керівник апарату суду зобов»язаний видати працівнику трудову книжку і провести з ним остаточний розрахунок.
         За згодою між працівником і керівництвом трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.
         Строковий трудовий договір (п.2 і п.3 ст. 23 КЗпП України) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які пешкоджають виконанню роботи за договором, порушенням керівництвом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених ч. 1 ст.38 КЗпП України.
           Судді Ленінського районного суду міста Донецька звільняються з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, передбачених ч.5 ст.126 Конституції України, за поданням Вищої ради юстиції.
       13. Перед розірванням трудового договору працівник зобов»язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути всі документи, службове посвідчення та літературу.
      14. Розірвання (припинення) трудового договору з працівником оформлюється наказом.      
      15.  Днем звільнення є останній день роботи.  
           В день звільнення керівництво зобов»язане видати працівнику його трудову книжку з внесенням до неї записом про звільнення і здійснити з ним остаточний розрахунок. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні робитися у точній  відповідальності з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на відповідну статтю КЗпП України.                              
                                III. ОСНОВНІ ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ
       16. Працівники і судді Ленінського районного суду міста Донецька, мають право:
1)користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам Конституцією України та законами України;
2)брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;
3)на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян.
4)вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;
5)на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, який йому присвоюється, досвіду та стажу роботи;
6)на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;
7)захищати свої законні права та інтереси у вищих державних органах та в судовому порядку.
        Працівники мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.
      17. Працівники Ленінського районного суду міста Донецька зобов'язані:
1) дотримуватись Конституції України та інших актів законодавства України;
2) не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;
3) сумлінно виконувати свої службові обов'язки, проявляти ініціативу і творчість, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;
4) виконувати свої посадові обов'язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих фізичних і юридичних осіб, політичних партій, рішуче виступати проти антидержавних проявів і сил, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян;
5) шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;
6) забезпечувати, щоб матеріальні та фінансові ресурси, які йому доручені, використовувались раціонально, ефективно та економно;
7) постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;
8) своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади чи посадових осіб, розпорядження і вказівки своїх керівників;
9) діяти в межах своїх повноважень; у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, державний службовець зобов'язаний невідкладно в письмовій формі повідомити про це керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;
10) виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки;
11) суворо дотримуватись вимоги щодо заборони паління в приміщеннях (на робочих місцях, в кабінетах та у місцях загального користування) Ленінського районного суду міста Донецька.
          Працівники суду несуть також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.
          Коло обов'язків, що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку керівником апарату суду, довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників.
 
         18. Основні обов»язки керівництва:
- правильно організовувати роботу працівників таким чином, щоб кожен з них працював за своєю спеціальністю і кваліфікацією, мав закріплене за ним робоче місце, був ознайомлений з установленими завданням;
- забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці;
- забезпечувати в установленому порядку підвищення кваліфікацію працівників за їх фахом у відповідних навчальних закладах, на лекційних заняттях, курсах;
- забезпечувати матеріальну зацікавленість працівників у результатах їх особистої праці та загальних підсумках роботи, економічне і раціональне витрачення фонду оплати праці;
- забезпечувати додержання працівниками трудової та виконавської дисципліни ;
- неухильно додержуватися законодавства про працю;
- створювати належні для високопродуктивної роботи умови праці;
- справедливо вирішувати питання про морально та матеріальне заохочення працівників, які досягли значних результатів у роботі.
       Керівництво повинне забезпечувати виплату заробітної плати працівникам в установлені терміни та в розмірах, передбачених законодавством і трудовим договором.
1 РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ.
         19. Для працівників встановлюється п»ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – субота і неділя. Тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень (за винятком працівників віком до 18 років та інших категорій працівників, передбачених чинним законодавством).
         У випадках, передбачених ст. 56 КЗпП України, окремим працівникам на їх прохання може встановлюватися неповний робочий день чи тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому ними часу.
        20.Час початку і закінчення роботи працівників та час перерви для відпочинку і харчування встановлюються такі:
 
        
 
З понеділка по четвер:
П»ятниці:
Початок роботи
08 год. 00 хв.
08 год. 00 хв.
Перерва
12 год. 00хв. 12 год. 45 хв.
12 год. 00 хв. – 12 год. 45 хв.
Закінчення роботи
17 год. 00 хв.
15 год. 45 хв.
 
           Напередодні святкових і неробочих днів (ст.. 73 КЗпП України) тривалість дня з 40-годинним робочим тижнем скорочується на одну годину.
           21. За рішенням керівника окремим працівникам може встановлюватись гнучкий графік роботи на умовах та в порядку передбачених законодавством.
           Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники зобов»язані за розпорядженням керівництва з»явитися на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні. Робота в неробочі дні оплачується відповідно до ст.. 107 КЗпП України.
          22. На бажання працівника, який працював у вихідний, святковий або неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.
           23. Працівникам, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», робота понад встановлену тривалість робочого часу оплачується відповідно до ст.. 106 КЗпП України.
           24.Облік робочого часу працівників Ленінського районного суду міста Донецька проводиться шляхом занесення відповідних даних до табелю. Згідно посадової інструкції табель обліку використаного робочого часу ведеться консультантом з кадрової роботи.
           25.За особливий характер роботи та інтенсивність праці державним службовцем виплачується надбавка до посадового окладу.
           26.Забороняється в робочий час відволікати працівників від їх безпосередньої роботи, відзивати та знімати з роботи для виконання громадських обов»язків і проведення різних заходів, не пов»язаних із виробничою діяльністю.
           27.Черговість надання працівникам щорічної та додаткової оплачуваної відпусток встановлюється головою суду – для суддів суду, керівником апарату суду – для працівників суду, з урахуванням необхідності забезпечення нормальної роботи суду і особливих інтересів працівників та можливостей для їх відпочинку. Графік відпусток складається на кожний календарний рік і доводиться до відома всіх працівників.        
V ЗАОХОЧЕННЯ ЗА СУМЛІННУ ПРАЦЮ:
           28. За зразкове виконання трудових обов»язків, тривалу і бездоганну роботу, інші успіхи у праці до працівників застосовується такі заохочення:           
·оголошення подяки;
·преміювання;
·нагородження почесною грамотою.
           29. За виконання особливого відповідальних завдань працівнику, на якого поширюються дія Закону України «Про державну службу», може бути присвоєно чергового рангу достроково в межах відповідної категорії посад.
           30. Працівникам, які успішно й сумлінно виконують свої трудові обов»язки, надаються в першу чергу переваги на пільги щодо соціально-культурного обслуговування. Таким працівникам надається також перевага в просуванні по службі (роботі)
           31. За сумлінну безперервну працю в державних органах, зразкове виконання трудових обов»язків державним службовцям видається грошова винагорода в розмірі та порядку, що встановлюється КМУ.
           32. За особливі заслуги державні службовці представляються до державних нагород та присвоєння почесних звань.
           33. Заохочення оголошуються наказом і заносяться до трудових книжок згідно з правилами їх ведення.
VВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
            34. За порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:
·догана;                                                                            
·звільнення;
            35. Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.
            36. До державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який ганьбить його як державного службовця, або дискредитує суд можуть застосовуватись і такі заходи дисциплінарного впливу:
·попередження про неповну службову відповідність;
·затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.
            37. Дисциплінарні стягнення застосовуються головою суду, керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.
            38. Державні службовці, які здійснюють керівництво іншими державними службовцями або контролюють їх роботу, зобов’язані вживати заходів щодо дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку, загальних правил поведінки державного службовця та чинного законодавства України в межах своїх повноважень та відповідно до законодавства.
           39. До застосування дисциплінарного стягнення голова суду (керівник апарату суду) повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.
          40. Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
               Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
               За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.
           41.Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
               Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року.
               Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.