flag Судова влада України

Порядок та строки апеляційного та касаційного оскарження судових рішень

                                      
 
Порядок і строки апеляційного оскарження судових рішень відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (ст. 186)
     1.  Апеляційна  скарга  подається  до  адміністративного суду апеляційної  інстанції  через  суд  першої інстанції, який ухвалив оскаржуване  судове  рішення.  Копія  апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
     2. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду  першої  інстанції подається протягом  десяти  днів  з  дня  її проголошення. У разі ухвалення тільки вступної та резолютивної частин постанови,  а також  прийняття  постанови  у  письмовому  провадженні апеляційна скарга подається  протягом  десяти  днів  з  дня  отримання  копії постанови.
     Якщо суб'єкта владних  повноважень  у  випадках  та  порядку, передбачених  частиною  четвертою  статті 167 цього Кодексу, було повідомлено  про  можливість  отримання   копії   постанови   суду безпосередньо   в   суді,  то  десятиденний  строк  на апеляційне оскарження постанови суду  обчислюється  з  наступного  дня  після
закінчення  п'ятиденного  строку  з  моменту  отримання  суб'єктом владних повноважень повідомлення про  можливість отримання  копії постанови суду.
     3. Апеляційна   скарга   на   ухвалу  суду  першої  інстанції подається протягом п'яти днів  з  дня  проголошення  ухвали. Якщо ухвалу  було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
     Якщо суб'єкта  владних  повноважень  у  випадках  та порядку, передбачених частиною четвертою статті  167  цього  Кодексу, було повідомлено   про   можливість   отримання   копії   ухвали   суду безпосередньо  в  суді,  то  п'ятиденний   строк   на  апеляційне оскарження   ухвали  суду  обчислюється  з  наступного  дня  після закінчення  п'ятиденного  строку  з  моменту отримання  суб'єктом владних  повноважень  повідомлення  про можливість отримання копії ухвали суду.
 
Порядок і строки касаційного оскарження судових рішень відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (ст. 212)
1. Касаційна  скарга  подається  безпосередньо  до адміністративного суду касаційної інстанції.
2. Касаційна  скарга  на  судові  рішення  подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим  рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі  складення  постанови  в  повному обсязі відповідно до статті 160  цього  Кодексу   з дня складення постанови в повному обсязі.
3. Частину третю виключено.

 
Порядок та строки апеляційного оскарження судових рішень по цивільним справам (ст. 294, 296 ЦПК України)
1.       Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
2.       Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
3.       Апеляційна скарга подається на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ували.
 
Порядок та строки апеляційного оскарження судових рішень по кримінальним справам (ст. 395 КПК України)
1. Апеляційна скарга подається:
1) на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції, - через суд, який ухвалив судове рішення;
2) на ухвали слідчого судді - безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
2. Апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана:
1) на вирок або ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення;
2) на інші ухвали суду першої інстанції - протягом семи днів з дня її оголошення;
3) на ухвалу слідчого судді - протягом п'яти днів з дня її оголошення.
3. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Абзац третій виключено.
4. Протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов'язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.
 
 
Порядок та строки апеляційного оскарження судових рішень по справам про адміністративні правопорушення(ст. 288,289 КУпАП)
1.     Скарга на постанову про адміністративне правопорушення подається до суду, який її постановив протягом 10 діб з дня винесення постанови.
 
Порядок касаційного оскарження судових рішень по цивільним справам (ст. 325, 327 ЦПК України)
1.            Касаційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.
2.            Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.
 
Порядок і строки касаційного оскарження судових рішень по кримінальним справам (ст. 426 КПК України)
 
1. Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.
2. Касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.
3. Протягом строку, встановленого на касаційне оскарження, матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані з суду, який виконує судове рішення, окрім суду касаційної інстанції.